HABERLER

ÇOCUKLAR HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE HAYVANLARI BESLEDİ


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nin Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle düzenlediği etkinliğe katılan ilkokul çocukları, develeri, lamaları ve koatileri elleriyle beslediler.

Dünya Hayvanları Koruma Günü Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde bir dizi etkinlikle kutlandı. Kutlamaya katılan ilkokul çocuklara hayvan çeşitleri  tanıtılarak, eko sistemin devam etmesi için hayvanları korumanın önemi anlatıldı.

Çeşitli yaşlarda 20 ilkokul öğrencisi önce kutup tilkilerinin nası beslendiğini gördüler. Eti Sualtı Dünyası’nı gezen çocuklar,  Hayvanları Koruma Günü ile ilgili bilgi aldıktan sonra, böcekleri tanıdılar. Böcekler hakkında ayrıntılı bilgi alan çocuklardan bazıları  Madagaskar Hamam böceğini ellerine alarak yakından incelediler.

Hayvanat Bahçesi’ndeki hayvanları da yakından görme fırsatı bulan ilkokul öğrencileri sırasıyla develeri, lamaları ve koatileri mutfakta hazırlanan çeşitli meyvelerle elleriyle beslediler. Hayvanları beslemeleri sırasında heyecanlanan, neşelenen çocuklar Hayvanat Bahçesi’nin etkinliğinde eğlenerek bilgi dağarcıklarına yeni bir şeyler katmanın mutluluğunu yaşadılar.

Hayvanat Bahçesi veterinerleri çocuklara okullarındaki ağaca asmak üzere bir kuş yuvası da hediye ettiler.

PAYLAŞ

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

 
Ekim - Kasım
Mart - Nisan
Açılış: 10:00
Gişe Kapanış: 17.00
Bahçe Kapanış: 18.00
Açılış: 10:00
Gişe Kapanış: 17.00
Bahçe Kapanış: 18.00
 
Aralık - Ocak - Şubat
Mayıs - Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül
Açılış: 10:00
Gişe Kapanış: 16.00
Bahçe Kapanış: 17.00
Açılış: 10:00
Gişe Kapanış: 18.00
Bahçe Kapanış: 19.00
 
Pazartesi günleri kapalıyız.

HABERLER

 • ANTİLOP YAVRUSU MÜJDESİ

  Uluslararası Doğa ve Doğal Kaynakların Korunması Birliği’nin ‘Tehdide Açık’ kategorsine aldığı Antiloplar için, Eskişehir Hayvanat Bahçesi’nden güzel bir haber. Altı ay süren hamilelik sonrası anne antilopun dünyaya getirdiği yavru, yeni yıl müjdesi olara

 • AKBABA BEÇ TAVUĞU YAVRUSU

  Tiz sesleri ve mavi-siyah parlak tüyleriyle dikkat çeken Eskişehir Hayvanat Bahçesi Papağan Evi’nde yaşayan Afrika kökenli Akbaba Beç Tavukları ailesine yeni bir yavru katıldı.

 • BABA KAPİBARA DOĞUMU HEYECANLA BEKLEDİ

  Hayvanlar Dünyasında da babalık heyecanı, insanlarda olduğu gibi kapı önünde bekleyerek yaşanabiliyor. Eskişehir Hayvanat Bahçesi’nde kapibara ailesinin doğum bekleyişi görüntülendi. Baba kapibara kapıda beklerken, eşi iki yavru doğurdu.

 • DEV EMU YUMURTALARI KULUÇKADA

  Eskişehir Hayvanat Bahçesi yetkilileri, devekuşundan sonra yeryüzünün en iri kuşu olan emuların kuluçka makinesindeki dev koyu yeşil yumurtalarından çıkacak yavruları heyecanla bekliyor.

 • HAYVANAT BAHÇESİNDE YAVRU MAYMUN SEVİNCİ

  Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesinde yaşayan Grivet maymunlar ailesine 1,5 aylık ve 10 günlük iki yavru katıldı. Dünyaya gelen yavrular sevimlilikleri ile Hayvanat Bahçesi çalışanlarının gözdesi oldu.